DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Tibetská kefírovací houba

ZAJÍMAVÉ ODKAZY
    ZAJÍMAVÉ ODKAZY

  Tibetskou kefírovací houbu mám již dlouho a úspěšně ji pěstuji v mléce z mlékomatu. Kefír piju samotný, ale dělám z něj i různé produkty (tvaroh, sýr...) a přidávám ho při pečení do chleba. Moje děti se po něm mohlou utlouct, jak jej milují. Zkrátka lze s ním dělat prakticky vše, co s normálním kefírem, ale samozřejmě přímé pití se doporučuje nejvíce.

  Upozorňuji zejména ty, kteří se k pití tohoto kefíru dostávají poprvé - Nečekejte chuť "klasického" kupovaného kefíru!!! Chuť je poněkud jiná, což může někoho zaskočit. Záleží samozřejmě trochu i na použitém mléce, ale člověk si na chuť tohoto kefíru zvykne rychle a pak se mu naopak ostatní kefíry zdají "nějaké divné"smiley.

 

Kefír a jeho pozitivní účinky pro lidské tělo

  Kefír z tibetské kefírovací houby má blahodárné účinky na celý lidský organismus. V trávicím traktu pozitivně ovlivňuje střevní mikroflóru, brání přerůstání škodlivých kvasinek, bakterií a virů a také výrazně stimuluje imunitní systém. Kefír pozitivně působí také na srdce, slinivku, játra, slezinu, žlučník, ledviny a močové cesty. Může příznivě ovlivňovat krevní tlak, cholesterol. Jsou uváděny i účinky proti rakovině - působí preventivně jejímu vzniku a při rozvinuté rakovině zpomaluje vývoj metastáz. Kefír obsahuje látky pozitivně ovlivňující záněty v organizmu. Jeho pravidelné užívání zabraňuje rychlému stárnutí a příznivě působí při únavě a stresu. Mléčný kefír má snížené množství laktózy a je celkově stravitelnější, a proto ho mohou konzumovat i osoby, které netolerují klasické mléko.

aktualizováno: 20.03.2022 09:35:19